Stanowisko karpiowe 1
Dużo wody tylko dla Ciebie. Po prawej "Spokojna Zatoka" z grążelami. Tam siedzą karpie!
Zamawiam Stanowisko 1
Stanowisko karpiowe 2
Wyjątkowo urokliwe. Szerokie spektrum wody do obłowienia - aż po przeciwległy brzeg.
Wybieram stanowisko 2
Stanowisko karpiowe 3
Wspaniałe miejsce do biwakowanie. Doskonały przedział wody do położenia zestawów.
Wybieram stanowisko 3
Stanowisko karpiowe 4
Tak zwany "cypel"
Click Here
Stanowisko karpiowe nr.5
Świetne do rzutu z brzegu jak również do wywózki w miejsce gdzie pływa "Karpiowa Polski Królowa" w najgłębszej części wody.
Wybieram stanowisko karpiowe nr.5
Previous slide
Next slide

Nasze stanowiska karpiowe

Stanowisko Karpiowe nr.1

stanowisko karpiowe jedynka

Jest to spokojna zatoka łowi się tu z wywózki dużo grążeli dwie stare zwalone kładki i kołki pod wodą , przepłycenia i kanałek z prawej strony  tak w dużym skrócie odległość pod drugi brzeg około 160 m .Środek pływający obowiązkowy. dojazd autem w celu rozpakowania bagaży .

Stanowisko karpiowe nr.1 ma to do siebie, że jest najdalej oddalone od jakichkolwiek osób. Jeżeli ktoś pragnie totalnej intymności to tu będzie miał najlepiej. Po prawej stronie nie ma już żadnych zabudowań jest zupełna cisza i spokój. 

Z tego miejsca możesz zobaczyć całe łowisko karpiowe mostkowskie. Rozpościera się stąd najpiękniejszy widok na całej jezioro.

Stanowisko karpiowe 1 - zdjęcia wiosenne

Kochani bracia Karpiarze. Tak prezentuje się stanowisko karpiowe nr.1 czyli SPOKOJNA ZATOKA na wiosnę. Zdjęcia, które tu widzicie zrobione zostały w 29 kwietnia. W tym czasie pięknie śpiewają tu ptaki. Cała prawa strona to las gdzie liczne gatunki budują swoje gniazda.  Łowienie karpi i obserwacja ptaków to dwie czynności które można fajnie ze sobą połączyć.

stanowisko karpiowe spokojna zatoka wiosna
jak znaleźć karpia

Stanowisko karpiowe nr.1 prezentacja Video

Stanowisko karpiowe nr.2

stanowisko karpiowe numer 2
Stanowisko karpiowe nr. 2

 Odległość do drugiego brzegu około 210m. 

Pas trzcin sporo zaczepów pod 2 brzegiem grążel. 

Dojazd autem na stanowisko . 

Łowimy tutaj na wprost zaliczamy je do stanowiska rzutowego.

Dwójka na stałych wielbicieli. Prezentuje się jak leśna polana nad wodą. ma swój niepowtarzalny klimat. Osobiście (ja piszący ten akapit Wojtek Domińczak) lubię je najbardziej.

Stanowisko karpiowe nr.2 wiosną

Tu w głębokiej toni wody wychodzą pierwsze liście lilii wodnych. Pod względem urody to stanowisko nie ma sobie równych. Jest po porstu piękne o każdej porze roku. Jest tu sporo zielonych dywanów gdzie można rozstawić grilla. Wiosną jest tu o tyle fajnie, że można schować się w cieniu gdy jest upalnie lub szybko wyjść na słońce gdy chcemy się rozgrzać.  Łowisko karpiowe Mostkowskie zaprasza na dwójkę 😉  

dobra miejscówka na karpia

Prezentacja stanowiska karpiowego nr.2 - Video

Stanowisko karpiowe nr.3

stanowisko karpiowe 3
Stanowisko karpiowe nr.3 wczesną wiosną

Zaciszne i fajne do biwakowania 

To miejsce wymagające dla Karpiarzy , pod 2 brzegiem liczne zwalone drzewa i  grążele ,kolki , pozostałości po starych kładkach   . Łowimy tutaj z wywózki  w lewo skos odległość pod 2 brzeg to około 250 m. Dojazd autem na stanowisko.

To co w tym stanowisku jest najfajniejsze to  występowanie dużych drzew. Namioty można usytuować w ich cieniu ale gdy potrzeba dużo słońca to też da radę.

 

Stanowisko karpiowe nr.3 wiosną

Tu robotę robi otoczenie stare potężne olchy i śnieżnobiałe brzozy. Teraz na wiosnę kiedy liści nie ma jeszcze za wiele pięknie ze sobą kontrastują. Fajne jest samo posadowienie namiotu. Osoby które wybrały nasze łowisko karpiowe wcześniej bardzo często wracają na trójkę.

Za niedługo przyleci do nas Wilga i swoim pięknym śpiewem będzie rozweselać korony drzew. Na wiosnę czekamy na nią jest to taki znak, że lato jest blisko. 

Stanowisko karpiowe nr.3 prezentacja Video

Stanowisko karpiowe nr. 4

stanowisko karpiowe

Znajduje się na nim domek. ( w wyposażeniu czajnik, mała lodówka, stolik). Stanowisko ma sporo grążeli i lilii  wodnej z lewej i prawej strony  .Preferowana wywózka ,ale metodą rzutową spokojnie można sobie poradzić .Dojazd autem

Stanowisko karpiowe nr. 4 na wiosnę

Tu są zdjęcia z początku i końca kwietnia. Można zobaczyć jak ożywa przyroda wokół naszej karpiowej wody. Stanowisko karpiowe nr.4 ma do zaoferowania domek. Okazało się, że wiele osób wybiera to miejsce właśnie ze względu na ten domek. Kiedy pytamy o to dlaczego domek a nie namiot odpowiedź jest zawsze ta sama:

„No wiesz, namiot ma swój urok i zawsze bardzo to lubiłem, ale stałem się wygodny i lubię przyjechać na łowisko i od razu przejść do montowania zestawów. Poza tym jednak namiot zajmuje sporo miejsca a to zawsze się przydaje w samochodzie.

Teraz jeszcze taka krótka historia …

Ja sam lubię w tym domku nocować. Ja czyli właściciel łowiska. Kiedy piszę ten artykuł jest 29 kwietnia. Od dwóch miesięcy jest wojna na Ukrainie. Nie czekałem nawet chwili i już dwa dni po jej wybuchu oddaliśmy jeden z domów dla uchodźców ze Lwowa. Powiedziałem sobie „k…. nie dopuszczę do tego żeby matka z dziećmi tułała się po obozach dla uchodźców” to nie po Polsku. W naszym narodowym DNA jest gościnność i pomoc. Tę historię przytaczam tu ponieważ kiedy przyszły Święta Wielkanocne i zjechały się cztery dodatkowe rodziny (w tym jeszcze jedna rodzina z dziećmi z Ukrainy) to zabrakło łóżek. Więc ja miałem pretekst do tego żeby zanocować w domku … i było zajebiście!

Łowisko karpiowe Mostkowskie - panorama ze stanowiskiem numer 4 - koniec zimy

Stanowisko karpiowe nr. 4 prezentacja video

Stanowisko karpiowe nr. 5

stanowisko karpiowe przy grążelach

Skrajne stanowisko na tym brzegu, pod nogami sporo grążeli obowiązkowy środek pływający. Sporo miejsca do  obłowienia  dojazd autem na stanowisko środki pływajace dostępne do wypożyczenia na łowisku.

Stanowisko karpiowe nr.5 - zdjęcia wiosenne

Stanowisko karpiowe nr. 6

Stanowisko z pomostem  spory obszar wody do obłowienia preferowany środek  pływający . Jest to nieco płytsza zatoka na jeziorze ale znajdziemy na nim także miejsca do 2.7m głębokości. Bardzo duży pas trzcin i zwalone kładki zaczepy itd .

Stanowisko karpiowe nr.7

łowisko karpiowe korzecznik dobro klasztorne

Łowimy na nim z kładki  biwak na brzegu . Obławiamy tutaj Północna zatokę jeziora znajdziemy płytsze jak i głębsze miejsca . Preferowany środek pływający. 

Stanowisko karpiowe nr. 8 i 9

stanowisko karpiowe przeprawowe

  Są to Stanowiska przeprawowe, posiadające liczne ciekawe miejsca do położenia zestawów.

Stanowiska te dają możliwość obłowienia tych zakamarków jeziora Mostkowskiego w których trzymają się największe ryby.